Jaka czapka pasuje do Twojej twarzy?

Czapki są tylko dla długowłosych kobiet i niszczą każdą fryzurę? Nie! Poznaj, jak znaleźć model, który ulepszy twoją sylwetkę, i jakie sztuczki pomogą włosom pozostać w formie nawet po zdjęciu czapki.

Kapelusze nie tylko utrzymują ciepłą głowę zimą, ale są również modnym dodatkiem, który podkreśla prosty wygląd. Wiele kobiet uważa, że ​​po prostu nie może nosić czapki – ale to błędne przekonanie! Decydujące znaczenie przy zakupie czapek ma kształt twarzy: dzięki dopasowanemu modelowi możesz podkreślić swoje indywidualne preferencje i zrekompensować dysharmonię. Fryzura odgrywa również rolę w wyborze czapek, dzięki czemu nie musisz mieć długich włosów.

W naszym przewodniku po czapkach pokazujemy wskazówki dotyczące stylizacji, które pomogą Ci znaleźć nakrycie głowy, które pasuje do Twojego kształtu twarzy i fryzury.

1. Twarz kwadratowa

W przypadku twarzy kanciastych czoło i podbródek mają mniej więcej tę samą szerokość i są tylko nieznacznie zaokrąglone. Lekkie czapki wykonane z cienkiego materiału sprawiają, że ten kształt twarzy wygląda na bardziej kanciasty. Odpowiednim wyborem są czapki wykonane z grubego materiału i przyciągające wzrok kolory, czapki aviator , czapki z daszkiem lub klasyczne berety , które można swobodnie umieścić ukośnie, aby przełamać kanciasty kształt twarzy. W przypadku czapek z daszkiem upewnij się, że zajmuje on przynajmniej szerokość twarzy.

2. Okrągła twarz

Kapelusze wykonane z obszernych, grubych materiałów lub modeli z rondem wyglądają dobrze nawet przy okrągłym kształcie twarzy. Objętość na czubku głowy wydłuża twarz wizualnie. Czapki, które są noszone luźno nad linią włosów lub naciągnięte na czoło, są idealne. Czapki z krótkim, szerokim szczytem sprawiają, że twarz wygląda bardziej efektownie. Natomiast wąskie modele dodatkowo podkreślają okrągły kształt twarzy.

3. Twarz w kształcie serca

Twarze w kształcie serca charakteryzują się szerokim czołem, wysokimi kośćmi policzkowymi i spiczastym podbródkiem. Przy tym kształcie twarzy powinnaś wybrać niezbyt dopasowaną czapkę z delikatnego materiału , która jeszcze bardziej nie podkreśla szerokości czoła. Nawet solidne lub po prostu cięte czapki dobrze współgrają z twarzami w kształcie serca. Płaska czapka z dyskretnym daszkiem zakrywa czoło. Czapki z nausznikami wizualnie poszerzają podbródek, a tym samym kompensują szerokość czoła.

4. Owalna twarz

Kobiety o owalnej twarzy mają wyraźną przewagę, jeśli chodzi o wybór nakrycia głowy: dzięki wąskiemu kształtowi i harmonijnym konturom są w stanie nosić praktycznie każdy kształt. Możesz również wypróbować modele trendowe, takie jak czapki Baker Boy, które były szczególnie popularne jesienią i zimą 2018 r. lub przyciągające wzrok kapelusze.

Odpowiednia czapka do krótkich włosów

Po pierwsze: kapelusze nie tylko świetnie wyglądają na kobietach z długimi włosami. Jeśli podczas stylizacji zastosujesz się do kilku wskazówek, możesz także założyć nakrycie głowy na krótką fryzurę.

Kilka kosmyków włosów powinno zawsze wychodzić spod czapki. Jeśli między twarzą a czapką nie ma włosów, twarz może stać się zbyt ciasna, a cera blada.

Jeśli na ogół nie lubisz czapek, możesz używać opasek na głowę lub ochraniaczy do uszu w zimowych miesiącach. Akcesoria te nie tylko świetnie wyglądają na dłuższych włosach, ale można je również łączyć z krótkimi fryzurami.

Go Top