Jak znaleźć odpowiedni rozmiar biustonosza?

Większość kobiet nosi go na co dzień: stanik. Ale w codziennym życiu wiele z nich nie zdaje sobie sprawy, że nie dobiera go właściwie, a zatem ogranicza swoje fizyczne samopoczucie. Oprócz właściwego dopasowania, rolę odgrywa zwłaszcza odpowiedni rozmiar biustonosza. Ponad 50 procent kobiet źle ocenia rozmiar biustu i nie wie, że ​​staniki mogą się znacznie różnić w zależności od producenta.

Dlaczego idealny rozmiar stanika jest tak ważny?

Jeśli piersi „wylewają się” z miseczek lub ramiączka wżynają się w ramiona, jest to nie tylko problematyczne wizualnie, ale także zdrowotnie. W końcu warunkiem dobrego dopasowania biustonosza jest to, aby zapewniał komfort bez szczypania i ściskania, aby dobrze wspierał piersi, a tym samym przyczyniał się do lepszej postawy i odciążenia pleców.

Szczególnie u kobiet po 40. roku życia, w których tkanka łączna i skóra powoli, ale z pewnością tracą jędrność, biustonosz powinien idealnie pasować. Szersze paski i miseczki dostosowane do piersi nie tylko przeciwdziałają sile grawitacji, ale także zapewniają dobre odczucia ciała.

Ale nawet w przypadku młodych dziewcząt ważne jest, aby zwracać uwagę na optymalny rozmiar stanika. Ponieważ wzrost piersi zwykle kończy się dopiero około 20 roku życia, nastolatki powinny zawsze szukać dobrego dopasowania.

Na co musisz uważać przy wyborze biustonosza?

1. Pas pod biustem

Często przynajmniej brana pod uwagę opaska pod biustem zapewnia rzeczywisty efekt podparcia i zapobiega bólowi pleców. Dlatego obwód pod biustem należy dokładnie zmierzyć i zwrócić uwagę – wystarczy małe spojrzenie w lustrze – aby pas biegł równolegle do miseczek.

Kupując nowy, zawsze upewnij się, że biustonosz jest zamknięty, gdy przymierzasz zewnętrzny haczyk. Gdy taśma rozszerza się z upływem czasu, rząd haczyków może się nadal ślizgać. Dwa palce powinny mieścić się między plecami a paskiem pod biustem, aby zapewnić idealne dopasowanie.

Nie powinien być zbyt ciasny i przecinać skóry ani siedzieć zbyt luźno. W obu przypadkach zastosuj inny zaczep lub użyj poprzecznego rozmiaru modelu biustonosza: wybierz większy obwód przy mniejszym rozmiarze miseczki lub mniejszy pasek pod biustem o większym rozmiarze miseczki.

2. Miseczki

Piersi powinny znajdować się całkowicie w miseczkach i wypełniać je jak najlepiej. Wystarczy pochylić się trochę do przodu, poruszać się trochę tam i z powrotem i wygładzać boki podczas prostowania – w ten sposób biust najlepiej dostosowuje się do kształtu. Pod żadnym pozorem nie może wylewać się na górę lub na bok!

3. Mostek

Mostek, przedni środek stanika, nie powinien naciskać na mostek, ale leżeć płasko na ciele. Jeśli mostek jest za wysoko lub za daleko od klatki piersiowej, prawdopodobnie nosisz stanik ze zbyt małymi miseczkami. Podobnie jak w przypadku bolących piersi, po prostu skorzystaj z modelu z większymi miseczkami, ale zachowaj rozmiar biustu.

4. Ramiączka

Paski powinny być idealnie równoległe do siebie z tyłu lub mieć niewielki kształt litery V. Jeśli przecinają ramiona, pasek pod biustem jest prawdopodobnie zbyt szeroki, a zatem mniej wspierający – paski zapewniają największe wsparcie. W takim przypadku należy zastosować układ krzyża. Jeśli jest odwrotnie, a paski zsuwają się z ramion, są albo za długie, albo dolny pasek na klatce piersiowej jest za mały. Ponownie, układ krzyża może pomóc.

Jak prawidłowo zmierzyć piersi

Nie musisz koniecznie iść do sklepu specjalistycznego, aby odpowiednio zmierzyć rozmiar biustonosza. Wszystko czego potrzebujesz to taśma miernicza, prosta postawa, spokojny oddech – a co najwyżej pomocna dłoń.

Liczby w rozmiarach stanika oznaczają obwód pod biustem . Aby zmierzyć centymetrem, po prostu mierzy się bezpośrednio pod klatką piersiową, przy spokojnym oddychaniu powinny mieć dwa palce. Upewnij się, że taśma z tyłu nie jest zbyt wysoko  ani zbyt nisko, ale jest optymalnie dopasowana do ciała i równoległa do piersi. Ponieważ rozmiary paska pod biustem są zawsze w piątkach, możesz albo zaokrąglić coś w górę lub w dół.

Litera w rozmiarze biustonosza to rozmiar miseczki , który zależy od obwodu klatki piersiowej . Aby to zmierzyć, przyłóż taśmę pomiarową do najdalej wystającej części piersi (na poziomie sutków) i ponownie upewnij się, że znajduje się z tyłu na tej samej wysokości. Podczas pomiaru taśma miernicza może spoczywać nieco luźniej, aby później piersi w staniku nie zostały ściśnięte.

Aby określić rozmiar stanika, porównaj obie wartości za pomocą tabeli rozmiarów. Na przykład, jeśli masz obwód pod biustem 74 centymetry i obwód klatki piersiowej 90 centymetrów, idealny rozmiar biustonosza – w zależności od modelu i dopasowania – powinien wynosić 75B. Jeśli pożądany stanik nie do końca pasuje, po prostu wypróbuj inne modele o odpowiednich rozmiarach.

Jak druga skóra

Niezależnie od tego, czy jest to sport, praca czy romantyczne spotkanie – idealny stanik powinien przypominać drugą skórę. Określenie właściwego rozmiaru biustonosza jest decydującym kryterium, ale sam dokładny pomiar nie wystarczy. Tak jak poszczególne kobiety, tak indywidualne są ich piersi. Wypróbuj różne style, kroje i rozmiary, aż stanik będzie odpowiedni i poczujesz się w nim komfortowo.

Go Top