7 zasad idealnie dopasowanej pary spodni

Znalezienie dobrze dopasowanych spodni nie jest takie proste: czasami nogawki spodni są za długie lub za krótkie, czasem krój zwęża się lub pokazuje niekorzystnie sylwetkę. Z tymi siedmioma profesjonalnymi wskazówkami do spodni znajdziesz model, który jest wygodny i jednocześnie ulepsza sylwetkę.

Nie tylko kobiety mają trudności ze znalezieniem pasującej pary dżinsów lub spodni: 75 procent Polaków skarży się na źle dopasowane spodnie – wynika z badania przeprowadzonego w internecie.

W 7 krokach do idealnych dopasowanych spodni

Jak musi pasować para spodni, aby była wygodna i jednocześnie tworzyła dobrą figurę? Jak umiejętnie ukryć małe strefy problemowe na brzuchu, biodrach lub udach? Z tymi siedmioma zasadami znajdziesz model w następnym sklepie ze spodniami, który nie tylko wygląda modnie, ale jest również wygodny i pasuje do Twojego typu figury:

1. Wygoda

Spodnie, które można łatwo zapiąć w talii, ale nie są wygodne, sprawią, że będziesz nieszczęśliwy – zwłaszcza jeśli nosisz je przez cały dzień. Upewnij się, że masz wygodne miejsce do siedzenia! Modele stretch są bardziej elastyczne niż jeansy z czystego denimu i można je łatwo dostosować do każdej figury lub ruchu.

2. Swoboda poruszania się

Para spodni powinna poruszać się z każdym ruchem, nawet w wąskim kroju, bez zwężania lub niewygodnego napięcia. Dlatego wybierz model z zawartością elastanu – spojrzenie na etykietę spodni pokazuje, czy elastan został zastosowany w tkaninie. Po zużyciu ciepło ciała po kilku minutach zapewnia, że ​​elastyczne włókno rozszerza się nieco i sprawia, że ​​spodnie są wyjątkowo wygodne w noszeniu. Im wyższa zawartość spandeksu, tym bardziej elastyczne dopasowanie.

3. Dobrze zapakowane zamiast zmiażdżone

Dobrze dopasowane spodnie powinny ukrywać obszary problemowe na brzuchu, biodrach lub udach, zamiast je podkreślać. Na przykład zbyt ciasny pasek zapewnia, że ​​mała wyściółka na brzuchu i biodrach jest dobrze widoczna pod koszulą lub bluzką. Znacznie lepiej ubrać dżinsy lub spodnie w kroju wysokiej talii, które korzystnie pakują i kształtują sylwetkę, bez ściskania i zwężania.  W przeciwnym razie jest to na dłuższą metę niewygodne.

4. Zwróć uwagę na plecy

W przymierzalni zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę na dopasowanie na plecach: czy spodnie są płaskie czy wyróżniają się? Idealnie, model powinien być zaokrąglony na pasku zamiast prostego cięcia – zapewnia to w produkcji większe zużycie materiału i pracę, ale warto: spodnie są czyste, nie szczypią nieprzyjemnie na brzuchu i nie zsuwają się podczas siadania, więc majtki pozostają ukryte.

5. Odpowiednia długość

W szczególności powyżej przeciętnej wysokie lub niskie kobiety często mają problem z zakupionymi spodniami, że ich pożądany model sięga zbyt krótko lub za długo. Jeśli regularne długości spodni nie pasują do Ciebie, powinieneś skorzystać z dłuższego rozmiaru, a następnie oddać spodnie do krawca. Długość nóg zmienia również wymaganą długość spodni, a więc część spodni, która jest mierzona od nogi do paska.

6. Zaplanowane cięcie

Para spodni z odpowiednim dopasowaniem może wiele zrobić dla Twojej sylwetki: Wyszczuplające spodnie ze szwem do przodu są szczególnie wąskie – rozciągają optycznie nogę i czynią ją szczuplejszą. W przypadku szerokiego tyłka należy zwracać uwagę na miejsce, w którym leżą tylne kieszenie. Jeśli są umieszczone zbyt daleko lub w dół, sprawiają, że tyłek wydaje się jeszcze bardziej szeroki lub zwisający. Z drugiej strony dobrze dobrany model podnosi wzrokowo tyłek.

7. Poświęć czas na dopasowanie

Podczas przymierzania pozwól, aby spodnie rozciągały się nieco dłużej i poruszaj się razem z nimi. Następnie zdejmij spodnie i zostaw je na chwilę. Jeśli pozostaną silne rozciągnięcia, na przykład na kolanach, oznacza to że zastosowano spandeks niskiej jakości, a spodnie łatwo mogą się zniszczyć. Jeśli powrócą do pierwotnego kształtu, czyli tak zwany zwrot jest prawidłowy, spodnie zachowają swój kształt przez dłuższy czas.

Go Top